5.   Узагальнення знань.

Запитання до учнів:

-     порівняти забезпеченість залізницями розвинутих капіталістичних країн світу і країн, що розвиваються.

-     чому більша частина судноплавних трас світового значення зосереджена в басейні Атлантичного океану?

6.   Домашнє завдання.

Вивчити параграф 26. “Географія транспорту”, стр. 47-51


Аналіз

Уроку по географії на тему: “Зовнішні економічні зв’язки”, проведеного студентом Кісільовим Дмитром Алімовичем.

Урок-лекція в 10 – Б класі по темі “Зовнішні економічні зв’язки” проведений на достатньо високому рівні як по змісту, так і по оформленню наочному посібниками.

Матеріал лекції правильно побудований в методичному відношенні, витримана структура проведення уроку-лекції.

На початку уроку-лекції студент чітко поставив завдання перед учнями, це допомогло учням слідкувати за викладенням матеріалу.

Студент навчає учнів правильно робити короткі конспекти лекції. Закріплення матеріалу і перевірка конспектів учнів свідчить, що вивчений матеріал на уроці, ними засвоєний.

Дмитро Алімович глибоко знає матеріал, швидко оволодів класом, уміло використав дидактичні засоби для реалізації задач уроку.

Вчитель географії __________________


План-конспект 2-го проведеного заняття.

 

Тема: Зовнішні економічні зв’язки.

Мета: Засвоєння учнями нових знань про зовнішні економічні зв’язки.

Розвиток логічного мислення учнів шляхом удосконалення уміння узагальнювати, та аналізувати матеріал. Формування світогляду навчаючихся, їх моральних, естетичних поглядів.

Форма проведення заняття: урок-лекція.

Методи навчання: наочні, словесні, репродуктивні, дедуктивні, методи контролю.

Дидактичне забезпечення: підручники, таблиця, атласи, зошити, карта світу.

Структура уроку.

1.   Організаційний момент.

2.   Повідомлення теми, мети уроку.

3.   Мотивація учбової діяльності.

4.   Викладення матеріалу теми.

5.   Закріплення вивченого матеріалу.

6.   Підведення підсумків.

7.   Домашнє завдання.


Хід уроку.

1.   Організаційний момент.

Вчитель вітається з учнями та відмічає відсутніх, орієнтує клас на роботу.

2.   Повідомлення теми, мети уроку.

Задачі уроку:

-        вивчити основні положення зовнішніх економічних зв’язків;

-        звернути увагу на більш важливі проблеми;

-        показати особливості вирішення ціх проблем в країнах різних типів;

-        в процесі вивчення матеріалу скласти конспект.

3.   Мотивація учбової діяльності.

В сучасних умовах значно зросла політична та економічна взаємозалежність усіх країн.

Зовнішні економічні зв’язки відіграють дедалі більшу роль у господарському розвитку всіх країн світу. Вони спрямовані на те, щоб здійснювати прогресивні структурні зрушення в економіці, поглиблювати науково-технічний прогрес, підтримувати стабільні темпи економічного розвитку.

4.   Викладення матеріалу теми.

План:

1.   Зовнішні економічні зв’язки, їх значення для розвитку господарства країни.

2.   Форми міжнародних економічних зв’язків:

-     зовнішня торгівля;

-     кредитно-фінансові відносини;

-     науково-технічне співробітництво.

Література:

1.   А.В. Дарінскій, І.В. Асєєва и др. “Географія”, посібник для 9 кл., стор. 204.

2.   Б.П. Яценко “Економічна і соціальна географія світу”, стор. 81, підручник для 10 кл.

Конспект викладення.

1.         В сучасних умовах, коли потреби і вимоги до якості та різноманітності сировини, рівня підготовки трудових ресурсів, технічної оснащеності постійно зростають, велике значення мають зовнішні економічні зв’язки.

Зовнішня економічні зв’язки відбуваються завдяки формуванню механізмів світового ринку. Ефективна реалізація умов та можливостей зовнішньоекономічних зв’язків залежить від конвертованості валют держав, що діють на ринку. Важливим елементом, механізму світового ринку є зовнішньо економічна інфраструктура, це банківська мережа світового господарства, міжнародні товарні та фондові біржі, міжнародні аукціони.

2. Однією з найважливіших форм зовнішньоекономічних зв’язків є зовнішня торгівля. Для більшості країн світу зовнішня торгівля – основна форма зовнішньоекономічної діяльності. Показники експорту та імпорту країни показують розміри та особливості, її участі в міжнародному поділі праці.

У рамках світового господарства сформувались кілька основних центрів і напрямів зовнішньоторгових зв’язків.

В процесі зовнішньоторгової діяльності формується світовий ринок товарів та ресурсів.

На світовому ринку послуг основне місце займають: науково-технічне співробітництво, послуги транспорту та міжнародний туризм. В науково-технічному співробітництві велике значення має продаж науково-технічної інформації (патентів і ліцензій). Велике значення має організація міжнародного туризму. На частину міжнародного туризму припадає 6 % обсягу всього ринку послуг.

Для зовнішньоекономічних зв’язків велике значення має світовий валютний ринок, на якому щоб розрахуватися за експорт або імпорт можна обміняти одну валюту на іншу або купити потрібну валюту.

Роль зовнішньо – економічних зв’язків країни визначається рівнем її соціально-економічного розвитку, виробничими відносинами та спеціалізацією країни.

5.   Закріплення вивченого матеріалу.

Учням пропонується дати відповіді на слідуючи питання:

1.   Яке значення для країн мають зовнішньоекономічні зв’язки?

2.   Назвіть основні форми зовнішньоекономічних зв’язків?

3.   Які особливості зовнішньоекономічних зв’язків країни з розвивающімися і розвинутими країнами?

6.   Підведення підсумків.

Зовнішні економічні зв’язки, що виникають в міжнародному поділі праці являються основою світового господарства. Їх рівень визначає соціально-економічний розвиток країни.

7.   Домашнє завдання.

Вивчити параграф 55. “Зовнішні економічні зв’язки”, стор. 204 – 206.


Психолого-педагогічна характеристика колективу 10 – Б класу сш № 4.

В класі навчається 25 учнів. В класі 15 хлопчиків і 10 дівчат. Відмінників 3, на “5” та “4” навчаються Машкова І., Степанов Д., Ковальов Є., Шаповалов О., Останюк О., Степаненко С. Сильнішими учнями є Гри горець Є. та Пономарчук В. Які навчаються на ”5”. Більшість учнів мають “5” та “4”.

Вони не потребують особливої уваги вчителів предметників. Це діти з достатнім розвинутим логічним мисленням.

Актив класу має слідуючий склад:

Староста класу - Шаповалов О.

Член учкому школи – Машкова І.

Відповідальний за навчання – Степаненко С.

Відповідальні за культурно-масову роботу – Дмитричак П., Нікімчук О.

Редколегія – Останюл О., Ковальчук К.

Старший черговий по школі – Руденко Д.

Старший черговий по класу Борода П.

Інформатор – Самойленко Р.

Відповідальні за санітарний стан в класі Лисенко А., Жукова Н.

Відповідальний за збереження меблів Грузик В.

Клас дружний. Учні небайдуже ставляться до своїх однокласників, готові завжди прийти на допомогу товаришам. Вони вболівають за доручену справу, дорожать честю класу. Активні, із задоволенням виконують різні доручення. Більшість хлопців дуже рухливі, енергійні, займаються спортом.

Авторитетом у класі користуються Степаненко С. І Владова І.

Класним керівником є Власова Л.В. це досвідчена людина і майстер своєї справи, користується авторитетом учнів.

Класний колектив бере участь в спортивних змаганнях та чемпіонаті КВК серед команд міста, відвідує театр.

В учнів виявилися такі типи мислення як теоретичне, наочно-образне, інтуїтивне, репродуктивне. І такі типи уявлення: активне, творче та відтворювальне.

Серед учнів класу є учні, які нерегулярно відвідують школу. Вони належать до багатодітних сімей.

Більшість дітей виховується у хороших сім’ях, де батьки приділяють належну увагу своїм дітям. Є діти, які мають нерідних батьків. Дітей схильних до правопорушень у класі немає.


Звіт.

Про результати проходження педагогічної практики студентом 4-го курсу спеціальності 6.201 – 1 Кісільовим Д. А. За період 2.04.01 по 6.04.01 року.

Мною, студентом 4- го курсу Кісільовим Д. А., практика проводилась в загальноосвітній школі № 4, в період 2.04.01 по 6.04.01 року.

За час педагогічної практики, мною було відвідано 5 занять і самостійно проведено 2 заняття.

Протягом проведеної практики ознайомився з методами і формами ведення уроків в школі. Також ознайомився, як зі складом учнів десятого класу, так і з колективом школи.

Учні десятого класу дуже охайні, стримані і намагаються отримати побільше знань. Не можна сказати, що вони акселерати, однак дуже настирливі в пошуку знань, що помітно як людині новій.

Колектив учителів дуже хороший, принциповий по відношенню до себе, своїх колег та учнів.

Враховуючі специфічність предмету “Географія”, як мого предмету “Розміщення продуктивних сил” мною при проведенні уроків зверталася увага на економічну сторону, а саме розвиток продуктивних сил на Україні на сучасному етапі, а також на відносини, що існують у світовій спільності.

Не дивлячись на ті негаразди, які існують та панують поки в україні учням дуже було інтересно взнати, як складаються відносини на сучасному етапі.

Проведеними уроками узагальнено весь пройдений матеріал, який вичитано під час теоретичних занять.


Информация о работе «Отчет по педагогической практике»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 14403
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
352630
16
0

... безопасности, привлекаются к административной ответственности, если по действующему законодательству допущенные нарушения не влекут за собой более строго наказания.   Анализ I части отчета по преддипломной практике   Ночной клуб «Барин» - предприятие общественного питания с широким ассортиментом блюд сложного приготовления, включая заказные и фирменные; вино-водочные, табачные и ...

Скачать
29396
4
1

... на коррекцию психического здоровья и улучшению физического состояния ребенка. Отчет о педагогической практике в период с 5.10.09 по 19.10.09 Муниципальное специальное (коррекционное) образовательное учреждение для обучающихся воспитанников с отклонениями в развитии «Специальная (коррекционная) общеобразовательная школа-интернат I вида для детей 3-4 степени глухоты», расположенный по адресу: ...

Скачать
31265
4
1

... АГЕНСТВО ПО ОБРАЗОВАНИЮ МОСКОВСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ОТКРЫТЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ им. М.А. ШОЛОХОВА Стерлитамакский филиалОтчет комплексной психолого-педагогической практики Дата прохождения практики с 5.12.05.- 30.12.05 г. Место прохождения практики: г. Стерлитамак Заключение по результатам проведенной диагностики Проективная методика «Дом, дерево, человек»   ...

Скачать
9957
0
0

... увлеченность общим делом - источник дружественности и одновременно дружественность, помноженная на заинтересованность работой, рождает совместный увлеченный поиск.     3. Общие выводы о практике Мне кажется, что при прохождение педагогической практики закладывается тот самый фундамент, который в дальнейшем позволяет каждому студенту стать преподавателем (было бы только желание). Несмотря на ...

0 комментариев


Наверх