2. Подання нового матеріалу.

На дошці вивішується плакат з друкованими і писаними буквами LI, Jj. Вчитель пояснює звучання даних букв, пропонує учням потренуватися в їх написанні та читанні.

3. Подання нового лексичного матеріалу.

а) Вчитель показує картинку, учні називають українською, що це. Далі вчитель перевертає картинку, на звороті написано (різним кольорами, за принципом "кольорового" навчання) це слово німецькою, та приклади речень з ним. Вчитель пояснює читання даних слів. Учні вже ознайомлені на попередніх уроках з принципами "кольорового" читання.

картинка-► хлопчик-► der Junge-►Das ist ein Junge. Ist das ein Junge?

картинка-►лінійка-► das Lineal-► Das ist ein Lineal. Ist das ein Lineal?

картинка-►нуль-►die Null-► Das ist eine Null. Ist das eine Null? картинка-►вчитель-► der Lehrer-► Das ist ein Lehrer. Ist das ein Lehrer?

Вчитель пояснює звучання нових слів, учні повторюють (хором та індивідуально) за вчителем, записують нові слова в словнички.

4. Закріплення нового матеріалу. Гра "Вчитель".

а) Вчитель обирає учня за допомогою лічилки, яку говорять діти; пропонує обраному учневі на декілька хвилин стати вчителем. А саме, показувати учням дані картинки, щоб вони називали українською, потім перевертати картинки і читати учням те, що написано на звороті. Учні повторюють за цим учнем. Якщо такий обраний вчитель не може прочитати те, що написано на звороті, то обирається новий "вчитель".

5. Подання фонетичного матеріалу.

а) Вчитель пояснює правила читання нового матеріалу з правильною інтонацією.

У німецькій мові в розповідних реченнях присудок стоїть на другому місці. Інтонація в таких реченнях низхідна: Das ist ein Junge.

У питальних реченнях без питального слова присудок стоїть на першому місці. Інтонація в таких реченнях висхідна: Ist das ein Junge?

б) Вчитель зачитує речення на звороті картинок з правильною інтонацією, після чого учні знову грають в гру "Вчитель", але речення зачитують вже з правильною інтонацією.

III. Заключна частина уроку.

1. Подання домашнього завдання.

Пограти вдома в гру "Вчитель" з батьками чи друзями. Тільки спочатку пояснивши своїм "учням" правила читання слів та інтонації речень.

2.  Підведення підсумків уроку.

Виставлення оцінок.

Додаток 2

Приклад уроку навчання читання на другому та подальших роках початкової школи.

Тема: в зоопарку.

Мета: ознайомити учнів з новою лексикою; навчати учнів пошуковому читанню; розвивати навички читання; виховувати інтерес до навчання іноземної мови.

Обладнання: картинки, картки з завданнями.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1. Фонетична розминка.

Виразне читання вірша. Конкурс на кращого читця.

Muh, muh, muh!

So ruft die bunte Kuh.

Wir gebeh ihr das Futter,

Sie gibt uns Milch und Butter.

Muh, muh, muh!

So ruft die bunte Kuh.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

II. Основна частина уроку.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Учні на минулому уроці читали текст, вдома потрібно було відповісти на запитання до тексту:

Welche Haustiere kennt ihr schon? Wie heißt der Hund aus dem Text? Wie heißt die Katze?

2. Подання нового матеріалу та його актуалізація.

а) Вчитель показує картинки, учні називають зображене слово українською, вчитель перевертає картку. На звороті написане дане слово німецькою. Учні записують слова в словнички. Читають слова за вчителем.

б) Для закріплення нової лексики учні читають текст і виконують до нього завдання:

Im Zoo

Heute sind wir im Zoo. Hier sehen wir viele Tiere. Diese Tiere heißen: Löwe, Tiger, Bär, Elefant und Affe.

Der Löwe ist ein wildes Tier. Er lebt in Afrika. Er ist sehr stark. Der Tiger ist sehr böse. Er kann sehr schnell laufen.

Der Bär ist groß und stark. Er ist dick und kann schnell laufen.

Der Elefant ist groß, stark und klug.

Der Affe ist nicht groß. Er ist oft lustig. Er spielt und springt. Die Tiere sind im Käfig. Sie sind interessant.

в) Вчитель роздає картинки, учні повинні визначити до якого абзацу в тексті підходить кожна картинка.

г) Поставте речення у правильному порядку:

Der Löwe ist ein wildes Tier. Er lebt in Afrika. Er spielt und springt. Der Tiger ist sehr böse. Er kann sehr schnell laufen.

Der Bär ist nicht groß. Er ist dick und kann schnell laufen. Der Elefant ist groß, stark und klug.

Der Affe ist groß und stark. Er ist oft lustig. Er ist sehr stark. Die Tiere sind im Käfig. Sie sind interessant.

д) Учням роздаються картки, на яких написано по одному запитанню до тексту. Учні по черзі відповідають.

Welche Tiere sind im Zoo?

Wie ist der Löwe?

Wie ist der Tiger?

Wie ist der Bär?

Wie ist der Elefant?

Wie ist der Affe?

Wo sind die Tiere?

3. rpa"Mit Zahlen malen".

Вчитель диктує інструкцію: Willst du einen Hasen malen,

.

Fange an mit diesen Zahlen.

Ziehe Striche hin und her,

Auch die Löffel sind nicht schwer;

jetzt noch Auge, O

 

Schnäuchzen, Schwanz

damit ist dein HASE ganz.

III. Заключна частина уроку.

1. Подання домашнього завдання.

Вивчити нові слова, вміти відповідати на запитання до тексту.

2.  Підведення підсумків уроку.

3.  Виставлення оцінок.


Додаток З

Приклад уроку навчання читання на останньому році початкової школи.

Тема: Хобі.

Мета: ознайомити учнів з новою лексикою, правилами написання листа; розвивати навички усвідомленого, пошукового читання; виховувати в учнів інтерес до вивчення німецької мови, бажання підтримувати дружні контакти з учнями Німеччини.

Обладнання: лист учениці з Німеччини, картки з завданнями, плакат з правилами написання листа.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.

1.  Повідомлення теми та мети уроку.

2.  Мовна розминка.

Бесіда за питаннями вчителя.

II. Основна частина уроку

1.  Перевірка домашнього завдання.

2.  Подання нового матеріалу.

Вчитель звертає увагу учнів на дошку, де написані невідомі слова, просить записати їх в словнички.

а) Вчитель читає листа дівчинки з Німеччини (пере цим показавши фотокартку дівчинки) з правильно інтонацією та вимовою, звертаючи увагу на невідомі слова, які учні вже записали до словничків. Після чого пропонує учням прочитати листа.

Patrizia Machado aus Köln erzählt uns in ihrem Brief über ihr interessantes Hobby.

10.05.1999, Köln

Liebe Klasse,

ich habe ein schönes Hobby, mir gefällt es. Ich gehe jeden Mittwoch zum Tanzen. Jeder hat einen Partner. Es gibt aber auch Mädchen, die mit Mädchen tanzen. Ich tanze mit einem Jungen. Ihr fragt euch sicher schon, was wir alles für Tänze tanzen. Wir tanzen z. B. Cha-Cha-Cha, Samba, Rumba und andere Tänze, aber Cha-Cha-Cha und Samba tanze ich am liebsten. Da habe ich ein so schönes Rhythmusgefühl. Jedes Jahr haben wir einen Auftritt in der Stadthalle in Köln. Es macht immer viel Spaß. Ich habe sogar noch ein Video davon. Wenn wir fertig sind, rufen wir immer: „Wir leben noch". Das ist so eine Redensart von uns.

Ach, ich habe euch noch etwas vergessen zu erzählen. Wir ziehen unsere schönsten Sachen an, die Mädchen Kleider und die Jungen einen Anzug mit Schlips oder Fliege.

Mit herzlichen Grüßen Eure Patricia

б) Всі учні працюють одночасно в парах, один читає текст впівголоса, інший перекладає його. Після цього вчитель пропонує одній парі прочитати і перекласти текст вголос.

в) Вчитель обговорює з учнями зміст листа на німецькій мові, з'ясовуючи ставлення дітей до описаних подій чи до автора листа і пропонує їм розповісти про подібні ситуації з життя.

г) На дошці вивішується плакат з правилами написання листа. Учні з допомогою вчителя пишуть колективну відповідь на листа. Один з учнів пише текст листа на дошці, притримуючись правил написання листа і оформлення адреси. Вчитель виправляє помилки і учні переписують листа в свої зошити.

III. Заключна частина уроку.1. Подання домашнього завдання.

Вивчити нові слова, розказати вдома батькам про листа з Німеччини прочитати колективну відповідь.

2.  Підведення підсумків уроку.

3.  Виставлення оцінок.


Информация о работе «Робота над технікою читання на німецькій мові на початковому етапі навчання в ЗОШ»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 96962
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
189661
3
1

... [63, 65]. Йдеться про конструювання і втілення способів інтеграції змісту освіти, на основі яких має розгортатися відповідний навчальний процес. Вчені виділяють такі способи інтеграції змісту початкового навчання: інтегровані курси; інтегровані підручники; інтегровані завдання; інтегровані уроки. Найбільш поширеними способами інтеграції змісту освіти в початкових класах є інтегровані курси. Для ...

Скачать
130983
1
2

... одній меті – розвитку мовлення, але впливаючи на цей процес з різних боків, захоплюючи різні рівні мови – фонетичний, лексичний, граматичний та зв’язне мовлення, - ці завдання служать оптимальному розвитку мовлення першокласників. Але як показала практика роботи в школі та аналіз педагогічного досвіду, більшість вчителів розв’язує ці завдання ізольовано один від одного, безсистемно. Як наслідок, ...

Скачать
133293
5
1

... яльності. Для цього і сам учитель повинен бути творчим, бо як добре виховує добро, так і творчу особистість може формувати людина творча. Розділ ІІ. Театралізована гра як засіб розвитку творчих здібностей першокласників   2.1 Загальна характеристика театралізованих ігор як методу розвитку творчих здібностей молодших школярів   Дітям молодшого шкільного віку притаманні конкретність і образні ...

Скачать
192521
7
3

... навчання на уроках географії, таких як моделюючий малюнок, картографічні засоби навчання, підручник з географії та електронний атлас. На основі аналізу класифікації функцій та методики застосування наочних засобів навчання географії нами були розроблені плани конспектів-уроків для 6, 7 та 8 класів із безпосереднім використанням, які б могли покращити рівень навчального процесу та успішності учн ...

0 комментариев


Наверх