3.3. Словникова робоа.

узлісся|

група

I II III

світ Галя ім'я

Вітя річка вікно

стіл група узлісся

вітер село

Слова записують у словнички.

Слова на групи, молодці,

Зуміли поділити.

Ознаку поділу хто з вас

Зуміє пояснити?

(Учні пояснюють за яким принципом ділили слова на гру­пи. Підсумовую відповіді учнів).

Слова: ім'я, вікно, узлісся і село

Замінимо займенником воно.

Галя, річка, група і зима –

Замінимо займенником вона.

Слова ж всі: вітер, світ, Вітя, стіл

Замінить займенник він.

Нам все про рід іменників

Потрібно добре знати,

Тож спробуємо правило

У схему записати.

Схема

Рід іменників

чоловічий жіночий середній

він, мій вона, моя воно, моє

іній зірка сонце

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

4.1. Словникова робота з використанням сигнальних карток.

Ну що, зрозуміли, як рід розрізняти

З сигнальними картками час працювати.

Овал: ЧР Овал: ЖР Овал: СP

ри роботі з сигнальними картками ми використовуємо словникові слова.

Словникові слова: адреса, боротьба, вечір. Вітчизна, во­гонь, вудка, Дніпро, іній, йод, колосся, листя, неділя, обличчя, письменник, прізвище, райдуга, рибалка, свято, чоловік.

4.2. Робота з дитячою періодичною пресою.

Гуцулочка Марта з «Дзвіночка» прийшла,

Загадки нові на урок принесла.

Їх тільки чотири нам слід відгадати, ^

Та рід всіх відгадок потрібно назвати.

(Показую дітям дитячий журнал «Дзвіночок»).

1. Сіре, біле. волохате

Стрімголов біжить до хати

– Хто ти? – братик запитав.

А воно сердито: Гав! (Цуценя) – с.р.

2. Хто про мене казку чув?

Я в чоботях в казці був,

А в житті я без чобіт,

Ловлю миші, бо я... (Кіт) – ч.р.

3. У нашої бабусі

Сидить звір у кожусі,

Біля пічки гріється,

Без водички миється. (Кішка) – ж.р.

4. Була собі киця біла,

Біля столу собі сіла,

У щілинку зазирає,

Кого вона виглядає? (Мииіку) – ж.р.

Фізкультхвилинка.

(З використанням ТЗН). Діти одягають маски. (Мишка стає в коло. Котик доганяє Мишку).

«Кіт та Мишка» – це народна гра,

Тож пограємо, бо відпочить пора.

Діти.

Ой до нори. Мишко, до нори,

Та до золотої комори.

Чорний котику, не дрімай,

Мишку сіреньку наздоганяй.

Досить, досить, діти, грати.

Час підручник розкривати.

4.З. Робота з підручником.

а) Вправа 66 (усно).

б) Вправа 67 (на порівняння російських та українських словосполучень). Завдання 2 виконати письмово.

в) Вправа 69 (для сильних учнів).

Переклад з російської мови.

Для слабших – робота біля дошки

(Вправа 68).

4.4. Завдання пізнавального характеру.

Завдання для допитливих.

(Складіть слова).

1. Назва міста в Україні – на південний схід від Києва. (Черкаси).

Міжпредметний зв'язок з географією: пропоную використати карту України.

2. Місто на заході України – в Галичині з лікувальни­ми водами. (Трускавець)

3. Інакше – пригода. (Оказія).

4. Люди, що лікують хворих. (Лікарі)

V. Підсумок уроку.

Домашнє завдання.

 

Урок повторення і закріплення знань

Тема: Іменник, повторення і закріплення знань.

Мета. Узагальнити і систематизувати знання про іменник, відмінювання іменників, розвивати пам'ять, навчити самоконтролю, розвивати бажання добре вчитися, уміння доводити правильність думки, виховувати любов до природи.

Тип уроку: повторення і закріплення знань, умінь і навичок учнів.

Обладнання:

1.     Сигнальні картки.

2.     “Різнобарвна квітка".

3.     Таблиця для розумової гімнастики.

4.     Казкові герої.

Хід уроку.

I.            Організаційна частина.

1.1. Організація класу.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

—  Сьогодні до нас на урок знову прийшли гості з далекої країни – герої мультфільмів компанії Уолта Діснея. Вони просили мене, щоб я разом з вами допомогла їм вивчати нашу рідну мову, навчила їх писати, виконувати різні вправи. Я сподіваюсь що ми з вами будемо активними, дружними і талановитими вчителями цих героїв. Домовились? Як ми їх навчимо, так добре вони зможуть тоді спілкуватися ж з нами.

2.1. Хвилина чистопису.

—  Зараз ми повинні допомогти Біллі розкодувати тему нашо­го уроку. Ви напишите два рядки закодованого напису і допомо­жете Біллі. (Пояснення вчителя про з'єднання букв).

1 ка МЕН ня НИК лял

пов АВ то МІ ре ВА ння

III. Повторення і закріплення знань.

3.1. Словникова робота.

– Молодці! Але Біллі все одно невесело. Він не вміє писати словникові диктанти, не знає словникових слів української мо­ви. Допомогайте швидше!

Щоденно, механік. Вітчизна, аеродром, Київ, вогнище, олень, кукурудза.

Визначити рід іменників.

Знайти слова з м'якими приголосними звуками; з пом'якше­ними: із дзвінкими; з глухими; слова, в яких звуків більше, ніж букв; у яких букв більше, ніж звуків.


Информация о работе «Система вивчення іменників дітьми початкових класів»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 56690
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
62923
0
1

... відмінку тієї ж відміни. Другий викликаний учень називає іменник цієї ж відміни у давальному відмінку і т.д. Виграє той, хто матиме найменше помилок. Отже, вивчений іменник в початковий класах сприяє розвиткові логічного мислення дітей, мови, усвідомлення роду граматичних категорій (роду, числа, відмінка), свідоме вживання різних граматичних форм в усному і пасивному мовленні школярів. Б) ...

Скачать
152515
9
2

... ія слів, що є незрозумілими чи маловідомими для дітей молодшого шкільного віку. Таких сторінок чотири. Перед проведенням уроків з української мови ми визначили той набір слів, який необхідно ввести в активний словник учнів дослідного класу за допомогою дидактичних ігор. Словничок складається з таких слів: адреса; багряний, багатобарвний, багаття, барвінок, безмежне, благав; валіза, вежа, віхола, ...

Скачать
104283
7
1

... проводилася нами в експериментальному класі, позитивно вплинула на підвищення якості знань і вмінь молодших школярів у галузі реалізації принципу наступності і перспективності в процесі вивчення частин мови у початкових класах. Учні експериментального класу значно краще виконали запропоновані контрольні завдання, аніж учні контрольного. Одержані результати сформованості умінь усвідомлювати функції ...

Скачать
111271
0
0

... не заперечує ролі образних уяв­лень молодших школярів, а лише стверджує неможли­вість визнання конкретного мислення провідним у розумовому розвитку учнів початкових класів. Його застосовують під час вивчення всіх предметів. у технології розвивального навчання Л. Занкова фор­мування навичок відбувається на основі повноцінного загального розвитку, на базі глибокого осмислення від­повідних понять, ...

0 комментариев


Наверх