План-конспект урока Розмітка тонкого листового металу

2768
знаков
0
таблиц
1
изображение

Міністерство освіти України

Криворізький державний педагогічний університет

Індустріаліно-педагогічний факультет

План - коспект уроку з теми:

Розмітка тонкого листового металу Розробив: ст.гр.ТПІА-00-1

Кривов Д.Л.

Перевірила: Гура Л.В.

Кривий Ріг

2004

Урок№ 1 клас 5-а дата: 25.02.2004

Тема: ромітка тонкого листового металу.

Мета:

Дидактична: дати основні поняття про розмітку та види інструментів для розмітки.

Виховна: виховати у дітей працелюбність та уважність.

Розвиваюча: розвинути у дітей просторове уявлення.

Міжпредметні зв’зки: з геометрією, кресленням, малюванням, фізикою.

Наочність: плакати.

Об’кт праці: розгортка коробки.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І. Організаційний момент:

Я запрою учнів до класу, відмічаю відсутніх і перевіряю підготовку класу до заняття: щоденники, зошити, олівець, ручку, спнцодяг.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:

Повторення раніше вивченого матеріалу розпочинаю з роздачі дидатичних карток для проведення фронтального опитування учнів. Роздаю 50-70% карток учням, з іншими працюю в усній формі. Для цього виношу на опитування такі питання:

1.   Чому метал нагрівають перед прокаткою?

2.   Які види тонкого листового метулу ви знаєте?

3.   Який листовий метал називають жестю?

4.   Де використовують тонкий листовий метал?

ІІІ. Мотивації і актуалізації

 

Від того, наскільки точно буде виконана розмітка, залежить якість деталі і кількість видходів.

 

ІV. Викладання нового матеріалу.

Переходжу безпосередньо до викладання нового матеріалу.

Розміткою називається нанесення на обробляєму деталь або заготовку так званих розміточних рисок, які і визначають контури деталі, або місця, яке потрібно обробити.

Основне призначення розмітки заключається в указанні границь, до яких потрібно обробляти заготовку.

Інстументи для зозмітки: слюсарна лінійка, чертилка, циркулі зі знімними ніжками, транспортир і т.д.

Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується чертилка.

Правильне тримання чертилки:

IV. Закріплення вивченого матеріалу:

Для закріплення вивченого матеріалу ставлю такі питання:

1.   Що називається розміткою?

2.   Які інструменти для розмітки ви знаєте?

3.   Чим відрізняється розмітка по металу від розмітки по дереву?

V. Практична робота:

 а) Вступний інструктаж:

У вступному інструктажі нагадую дітям про типи ліній і првила їх застосування.

б) Поточний інструктаж:

Під час роботи обходжу робочі місця, звертаю увагу на робочу позу, правильним застосуванням інструменту і т.д.

Якщо більшість учнів допускає помилки у виконанні роботи, зупиняю робочий процес і проводжу ще один інструктаж.

в) Зеключний інструктаж:

Проводжу ануліз виконаної роботи, висталляю оцінки.


VI. домашнє завдання.

Виконати розгортку з картону.


Информация о работе «План-конспект урока Розмітка тонкого листового металу»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 2768
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

0 комментариев


Наверх